Lean technologijos, kurios gali turėti teigiamą poveikį jūsų gamybos procesams?

Turėdami daugybę puikių “lean” strategijos, kaip rasti tą, kuri turės didžiausią įtaką jūsų verslui?

Geras požiūris yra peržiūrėti “lean” technikos, kurios šiuo metu pasitvirtina ten, kur tai svarbiausia – parduotuvės patalpoje.

Žemiau pateikiame trumpą 5 veiksmingų “lean” strategijos aprašymą ir paaiškinimą, kaip kiekvienas įrankis gali pagerinti jūsų gamybos procesus.

Turėkite omenyje, kad nors kiekvienas iš šių “lean”metodų gali turėti didžiulį poveikį jūsų verslui, dažnai galite dauginti naudos derindami juos.1. Kaizen (nuolatinis tobulėjimas) 

„Kaizen“ yra strategija, pagal kurią darbuotojai aktyviai dirba kartu, kad reguliariai, palaipsniui tobulintų gamybos procesą.

Ši strategija yra veiksminga, nes ji sutelkia kolektyvinius jūsų įmonės talentus ir išteklius į kultūros kūrimą nuolat ieškant būdų, kaip pašalinti gamybos procesų atliekas.

Kaizen reiškia „gerus pokyčius“ arba nuolatinį tobulėjimą

2. 5S (5S sistema)

5S metodas pabrėžia jūsų darbo srities organizavimą. Ši strategija apima RŪŠIAVIMĄ – pašalinant tai, kas nereikalinga. Kai tai bus padaryta, likę elementai bus nustatyti. Tada sukuriate darbo zoną, kuri ŠVIESO. Po to jūs STANDARDIZUOTE – rašote standartus kiekvienam iš aukščiau išvardytų proceso elementų. Galiausiai, PATVIRTINTI strategiją reguliariai taikydami standartus.

5S metodas pašalina netinkamai organizuotos darbo zonos atliekas.

5S liesos gamybos technika

3. Šeši dideli nuostoliai

Produktyvumo neefektyvumas praktiškai bet kurioje gamybos kategorijoje paprastai siejamas su 6 visuotinai pasitaikančiomis nuostolių kategorijomis.

Šeši dideli nuostoliai apima:

  • Suskirstymai
  • Sąranka ir reguliavimas
  • Mažos stotelės
  • Sumažintas greitis
  • Paleidimas atmeta
  • Gamyba atmetama.

Šešių didelių nuostolių metodas suteikia jums gaires, kaip užpulti dažniausiai pasitaikančias atliekų gamybos proceso priežastis.

4. Bendras įrangos efektyvumas

BIE suteikia pagrindą tam tikro gamybos proceso produktyvumo praradimo matavimui. Stebimos trys nuostolių kategorijos: sustabdymo laikas, lėti ciklai ir atmetimai.

Ši “lean” technika nustato pagrindą ir suteikia galimybę stebėti pažangą pašalinant atliekas iš gamybos proceso. 85% OEE pasiekimas yra tinkamas tikslas šaudyti pradžioje. Kai tai bus pasiekta, galite sutelkti dėmesį į papildomus būdus, kaip padidinti savo rezultatus.

5. Mašinų stebėjimas

Mašinos stebėjimas puikiai dera su Zeta-Lab takto skaitikliais, kurie automatiškai renka duomenis iš mašinų ir naudoja šiuos duomenis vizualizacijoms ir pranešimams realiuoju laiku, taip pat istorinei analizei, kuri padeda operatoriams ir vadovybei priimti greitesnius ir labiau pagrįstus sprendimus.

Mašinų stebėjimas ne tik suteikia jums galimybę iš pirmo žvilgsnio atlikti mašinas kiekvienoje mašinoje, bet ir parodo visą jūsų gamybos procesą.

Norint sukurti tikrai “lean” gamybos procesą, reikia būti atviram. Eksperimentuodami galite pastebėti, kad lean metodų derinys duoda optimalų rezultatą.
Daugiau apie “lean” vadybą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *